Ośrodek Wypoczynkowy Almatur

 

 

Ośrodek Wypoczynkowy "ALMATUR" - 150 miejsc noclegowych, położony w lesie nad Zalewem Janowskim w odległości ok. 200 m od czystych piaszczystych plaż i strzeżonych kąpielisk, ogrodzony i dozorowany. Ośrodek posiada stołówkę, kort do tenisa ziemnego, boisko do siatkówki plażowej, wypożyczalnię rowerów, ściankę wspinaczkowa, kolejkę turystyczną, ujeżdżalnię dla koni, stoły do tenisa, plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko, dostęp do internetu WI-FI.

 

 • Położenie
 • Około 2 km od centrum Janowa Lubelskiego, w lesie sosnowym nad Zalewem Janowskim w odległości ok. 200 m od czystej, piaszczystej plaży i strzeżonego kąpieliska. Ogrodzony i dozorowany.
 • Zakwaterowanie
 •     Pawilon hotelowy - pokoje: 2, 3, 4, 5 osobowe z łazienkami i dostępem do internetu WI-FI.
      Domki drewniane typu Krokus - 4 domki całoroczne 6 osobowe, ogrzewane kominkiem.
      Domki drewniane typu Krokus II - 5 domków sezonowych 6 osobowych.
      Domki drewniane typu Narol - 11 domków 6 osobowych z łazienką.
      Łącznie 150 miejsc noclegowych.
 • Wyżywienie
 • Śniadanie, Obiad, Kolacja
 • Sport i fitness
 • Sauna, Tenis, Jaccuzi, Basen, Jazda konna, Narty, Siatkówka, Rowery, Jeppy, Kolejka, Kajaki, Park linowy, Kulig, Ognisko
 • Szkolenia, Konferencje, Imprezy okolicznościowe, Wesela, Komunie, Imprezy integracyjne
 • Inne atrakcje w okolicy
 • Zalew Janowski, Źródlisko Stoki, Barokowy Kościół p.w. Jana Chrzciciela, Muzeum Regionalne, Rezerwat Imielty Ług, Porytowe Wzgórze, wieś Momoty, Rezerwat Szklarnia, Uroczysko Kruczek, Wystawa przyrodnicza

Pawilon hotelowy

 
46 miejsc

Pokoje: 2-, 3-, 4-, 5-, 6-osobowe z łazienkami. Sala konferencyjna dla 40 osób z dostępem do internetu, wyposażona w projektor, ekran flipchart. Mini Spa: sauna, jacuzzi. Kuchnia dla gości do samodzielnego przygotowania śniadań.

       

 

Domki drewniane typu Krokus I


24 miejsca

4 domki całoroczne
6 osobowe ogrzewane kominkiem. Domek składa się z pokoju dziennego na parterze i sypialni na poddaszu, aneksu kuchennego z pełnym wyposażeniem, łazienki i tarasu.

  

 

Domki drewniane typu Krokus II


40 miejsc

5 domków sezonowych
6 osobowych. Domek składa się z pokoju dziennego 6 osobowego oraz łazienki.

  

Domki drewniane typu Narol


66 miejsc

11 domków
6 osobowych z łazienką. Domek składa się z pokoju: 1-, 2-, 3-osobowego oraz małej werandy.

     

Sala biesiadna

 

 

    

 

Cennik zakwaterowania:

 

Pawilon Hotelowy
Pokój: Cena za nocleg
Pokój 2-osobowy 160 zł
Pokój 3-osobowy 210 zł
Pokój 4-osobowy 280 zł
Pokój 5-osobowy 320 zł

 

Domki
Domek: Cena za nocleg
Domek Krokus I - 6 osobowy 280zł/domek*
Domek Krokus II - 6 osobowy 240zł/domek*
Domek Narol - 6 osobowy 260zł/domek*
*Do ceny należy doliczyć dopłatę do pierwszego noclegu za pościel i sprzątanie końcowe domku w wysokości 100 zł.

Cena noclegow dla gupy powyzej 20 os – 70 zl /os

Cena osobodnia dla kolonii ,zielonych szkól zależy od liczby osob i dni pobytu

 

Cennik wyżywienia

Wyżywienie
Posiłek Cena 
Śniadanie typu bufet
20 zł
Obiad serwowany 30 zł
Kolacja typu bufet
20 zł

Janów Lubelski

Niewielkie miasteczko położone w zachodniej części Roztocza otoczone jednym z największych kompleksów leśnych w Polsce - Puszczą Solską. Lasy Janowskie - rezerwat przyrodniczo-historyczny o powierzchni ok.40 tys. ha obejmujący swym zasięgiem malownicze tereny poprzecinane dolinami rzek z licznymi wzniesieniami wydmowymi, torfowiskami i wieloma stawami. Centrum turystyczne usytuowane jest nad Zalewem Janowskim gdzie znajdują się ośrodki wypoczynkowe, bary i tereny rekreacyjne. Leśny  Leśny Skarbiec to czyste, naturalne środowisko wodne i leśne, które stanowi bór sosnowo- jodłowy z licznymi szlakami turystycznymi. Stwarza duże możliwości aktywnego wypoczynku oraz uprawiania sportów wodnych, rowerowych i jeździectwa.

Zalew Janowski

Największą atrakcję turystyczną stanowi Zalew Janowski - sztuczny zbiornik wodny o powierzchni 30 ha, położony na przedpolu Lasów Janowskich. Zalew ma złotą plażę zlokalizowaną na rozległej, śródleśnej wydmie i jest zasilany wodą ze źródliska w Stokach. Wokół zalewu rozlokowane są ośrodki wypoczynkowe, pole kempingowe oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego. Na Zalewie znajduje się Wyspa Katarzyny, mająca w przyszłości stanowić element wyróżniający miasto spośród innych ośrodków turystycznych. Opracowywana jest także koncepcja Parku Rekreacji, miejsca aktywnego wypoczynku dla gości i mieszkańców.

 

Park Rekreacji ZOOM NATURY

Ogromny park rekreacji (o powierzchni ponad 10 ha) położony nad Zalewem Janowskim. Zoom Natury powstał dla ludzi ciekawych świata, tych małych i tych dużych. Jest to idealne miejsce dla rodziców, którzy chcą ze swoimi dziećmi mądrze spędzić swój wolny czas. Tutaj może się spotykać grupa przyjaciół i przeżyć niezapomniane chwile oraz poznać ciekawych ludzi. Zapraszamy do ZOOMu pasjonatów – ornitologów, przyrodników, ekologów, ogrodników, zielarzy, fotografów, odkrywców, poszukiwaczy przygód i niezwykłych wrażeń. Chcemy, by to było wasze ulubione miejsce na Ziemi. Zoom Natury powstał dla młodych duchem seniorów i dziadków. Przygotowaliśmy dla Was specjalne atrakcje: ścieżki z ławeczkami i fontannami, siłownię zewnętrzną profilowaną, tor kapslowy, bulodrom itp.)  Zoom Natury powstał dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać swój wolny czas oraz potrafią cieszyć się słońcem i przyrodą

Park Linowy

Świetna zabawa dla osób w każdym wieku. 3 trasy, wieża widokowa, diabelskie wahadło, tyrolka, skok pionowy.

Źródlisko Stoki

Miasto obfituje w urokliwe miejsca, łączące osobliwości przyrody oraz bogate tradycje lokalnej kultury. Stoki Janowskie - naturalne źródlisko w centrum miasta, są unikatem na skalę europejską. Nad nimi usytuowany jest browar, stąd w Wielki Piątek przed wschodem słońca należy zaczerpnąć wody dla zapewnienia sobie zdrowia, urody i pomyślności.

Barokowy Kościół p.w.Jana Chrzciciela

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Różańcowej w Janówie Lubelskim od kilkuset lat jest celem pielgrzymowania. W sercu miasta położone jest Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, gdzie w miejscu objawienia stoi często odwiedzana przez pielgrzymów i turystów "Kaplica Zjawienia". Znajduje się w niej XVII-wieczna rzeźba Matki Bożej z Dzieciątkiem, zaś pod kaplicą bije źródełko słynące z uzdrawiających właściwości, szczególnie dla osób z chorobami oczu. Centrum Sanktuarium i jednocześnie podominikańskiego zespołu klasztornego stanowi jednak Kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela będący klejnotem barokowej architektury. Obiekt i przylegający do niego Klasztor Dominikanów został ufundowany przez Ordynatów Zamoyskich, stając się jednym z najliczniejszych ośrodków dominikańskich w tej części Polski. Charakter bazylikowy kościoła, z 11 ołtarzami utrzymanymi w stylu rokoko, podkreśla ołtarz główny z cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej wzorowanym na wizerunki Matki Bożej Śnieżnej z bazyliki Santa Maria Maggiore w Rzymie.

Muzeum Regionalne

W  Muzeum Regionalnym, mieszczącym się w budynku dawnego więzienia, można oglądać stałą ekspozycje prezentującą włókiennictwo i tkactwo na terenie Ziemi Janowskiej oraz galerię fotografii historycznych miasta. Ekspozycję uzupełniają wystawy sezonowe, np. fotografii National Geographic czy sztuki czarnej Afryki. Muzeum stara się przybliżać także sztukę współczesną. Swoje prace prezentuje tu twórca Teatru Sceny Plastycznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - Leszek Mądzik. W muzeum
odbywają się także Międzynarodowe Spotkania Artystów "Interwencje".

Rezerwat "Imielty Ług"

Zachowane niemal w stanie naturalnym bagno Imielty Ług jest przykładem obrazującym kolejne fazy zarastania zbiornika wodnego, jest on ostoją wielu gatunków ptaków środowiska wodno-błotnego.

Uroczysko Kruczek

 

Uroczysko Kruczek położone jest na samym skraju Janowa Lubelskiego w pięknym kompleksie leśnym Lasów Janowskich. Wchodząc na teren uroczyska, na samym początku natykamy się na drewniane kapliczki Drogi Krzyżowej wiodące nas do kaplicy św. Antoniego. W kaplicy tej możemy zobaczyć figury tegoż świętego oraz Matki Boskiej. Przed nią postawiony został ołtarz do odprawiania Mszy świętej i drewniana ambona. Pod kapliczką bije źródełko, któremu przypisuje się lecznicze właściwości. Źródełko to po kilkudziesięciu metrach wpada do malutkiej rzeczki Trzebensz. W bliskiej odległości od kapliczki św. Antoniego znajdują się drewniane pomniki upamiętniające walczących na tych terenach partyzantów. Historia tego miejsca zaczęła się w roku 1773 po I rozbiorze Polski. Mieszkańcy okolic postawili tu krzyż, a potem kapliczkę. Obecna kaplica św. Antoniego liczy około 60 lat. Z miejscem tym związana też jest legenda głosząca, że odpoczywał tutaj św. Antoni wędrujący z Leżajska do Radecznicy. Spod kamienia, na którym siedział, wytrysnęło źródełko o uzdrawiających właściwościach.

Porytowe Wzgórze

Porytowe Wzgórze znajduje się w Lasach Janowskich, na zachodnich krańcach Puszczy Solskiej, w granicach Roztocza. Miała tam miejsce największa partyzancka bitwa na ziemiach polskich. Lasy Janowskie stanowiły bazę polskich i radzieckich oddziałów partyzanckich. W czerwcu 1944 roku polskie i radzieckie wojska wygrały bitwę z Niemcami. Porytowe Wzgórze jest miejscem pamięci narodowej. Po wojnie utworzono tu cmentarz i odsłonięto pomnik, wg projektu Bolesława Chromego. Co roku w czerwcu, w rocznicę bitwy, odbywają się tu uroczystości ku czci poległych.

Więcej atrakcji

   

 

 • Telefon
 • 15 872 38 20
  601 220 229
 • e-mail: janowlubelski@almaturonline.pl
 • Ośrodek Wypoczynkowy Almatur
 • ul. Turystyczna 10E
  23-300 Janów Lubelski
  lubelskie